קבלן גבס

קבלן גבס - כל מה שצריך לדעת

ביצוע עבודות גבס מחייב רמה גבוהה של מקצוענות ומיומנות. בדרך כלל, מי שאמון על ביצוע עבודות גבס הוא קבלן גבס איכותי ומקצועי, המכיר את הנושא ויכול לבצע מגוון רחב של עבודות מהסוג האמור.

בשורות להלן נרחיב מעט את היריעה בכל הנוגע לסוגים השונים של עבודות גבס. בנוסף, נחדד את ההבדל בין קבלן גבס איכותי ומקצועי, לבין מי שאיננו עומד בכל אמות המידה הנדרשות.

מהן בעצם עבודות גבס ומתי הן הדרשות? אילו סוגים של עבודות גבס ניתן לבצע בבית או בעסק? מה בין קבלן גבס מקצועי לבין עובד שאיננו בעל מקצוע מיומן? להלן כל התשובות גם על ספריה מגבס.

או השאירו פרטים

מה משמעות המונח קבלן גבס

במהלך העשורים האחרונים חלה התקדמות משמעותית מבחינת הפיקוח על הרמה המקצועית של בעלי מהצוק בתחום הבנייה. אחד השינויים המהותיים טמון באפשרות של בעלי מקצוע שונים להירשם בתור קבלנים רשומים אצל רשם הקבלנים. כיוון שהפיקוח על הרמה המקצועית של כל קבלן רשום הוא הדוק, עצם הרישום מצביע על הרמה המקצועית של הקבלן. דרך נוספת לבחון את הרמה המקצועית של קבלן גבס היא הצדת עבודות שבוצעו על ידיו בעבר, וכן המלצות של לקוחות שעבדו איתו.

כשבוחרים קבלן גבס מקצועי, מי שמבצע את הבחירה מבטיח לעצמו ביצוע מקצועי של עבודות הגבס ובכלל, ושקט נפשי באשר לתוצאות הסופיות. אם יש לכם עניין בשירותיו הטובים של קבלן גבס איכותי ומקצועי, זה המקום הנכון עבורכם. צרו קשר כעת והמומחים שלנו יחזרו אליכם בהקדם להמשך התהליך.

מתי צריך קבלן גבס

עבודת גבס היא כל עבודה הכוללת שימוש בגבס, בעבודות שיפוצים או בעבודות גימור של מבנים חדשים. כשמדובר בבנייה ושיפוצים, עבודות של קבלן גבס עשויות לכלול את המגוון כדלקמן:

  • חלוקה מחדש של חללים פנימיים במבנה: בדרך כלל, עבודות כאלה נדרשות בבתים בפרטיים או בחללים עסקיים, כאשר הבעלים או המשתמשים במקום מעוניינים לשנות את החלוקה הקיימת. למשל – והוסיף משרד, להוסיף חדר בבית או לשנות את הגודל והצורה של החדרים. היתרון של ביצוע החלוקה באמצעות קבלן גבס טמון בעובדה שלא נדרש אישור מהנדס, או נוכחות או מעורבות של אדריכל.
  • הנמכת תקרות: לעיתים מזומנות, קבלן גבס מוזמן למבנה פרטי או עסקי, על מנת לבצע הנמכת תקרה. על כל המשתמע ממנה. לרוב מדובר בנושא עיצובי גרידא, אבל לעיתים יש להנמכה משמעות דם לעניין התוספת של חללים לאחסון במבנה.
  • עיצוב פנים: בחלק ניכר מהמקרים, קבלן גבס מוזמן לבצע עבודות שהמשמעות שלהן היא בעיקר אסתטית. בעיית מזנון מגבס, בניית תנור או אח מגבס, קרניזים ואפקטים עיצוביים אחרים.

עבודות גבס נדרשות או עשויות להידרש, בעיקר במקרים שבהם בעלי הנכס או הדיירים בו מעוניינים לשנות את המבנה ואת החלוקה שלו, אבל להימנע ככל שניתן משבירת קירות או ביצוע עבודות שיש להם משמעות מבחינה הנדסית. ככל שביצוע העבודה כולל שבירת קירות או פתיחת חלונות, נדרשת מעורבות של מהנדס. כאשר קבלן גבס מבצע עבודות גבס, לעומת זאת, אין הכרח באישורים הנדסיים למיניהם. יחד עם זאת, חשוב לבצע את העבודה ברמה המקצועית הגבוהה ביותר על ידי קבלן גבס מומחה.

קבלן גבס

אילו סוגים של עבודות עושה קבלן גבס

כבר הוזכרו לעיל כמה סוגים של עבודות גבס שניתן לבצע בבית פרטי, דירת מגורים או במבנה עסקי. בגדול, עבודתו של קבלן הגבס מתחלקות לשני סוגים עיקריים:

  • עבודות אסתטיות: עבודות שהמטרה שלהן אסתטית בעיקרה. בדרך כלל, הסוג הזה של עבודות כולל את עיצוב הפנים בבתי מגורים או בעסקים, כולל בניית זנונים, הנמכת תקרות והסתרת החיווט וכל עבודות אחרות.
  • עבודות פרקטיות: הסוג השני של עבודות הינו עבודות פרקטיות – הצבת קירות וחלוקה מחדש של בחללים הפנימיים במבנה. גם כאן, העדר הצורך באישורים הנדסיים מקל על ביצוע העבודה וסיום נאות שלה, בתוך זמן קצר יחסית. עבודות כאלה יכולים לבצע גם מי ששוכרים נכס, ובתנאי שהם יתחייבו להסיר את השינויים ולהחזיר את הנכס במצבו כפי שנמסר להם.

לעיתים מזדמנות, קבלן גבס מוזמן לבצע עבודות שיש בהם מעט מכל דבר – גם עיצוב פנים וגם חלוקה מחדש או סידור מחדש של החללים הפנימיים במבנה. במקרים כאלה נדרשת רמה גבוהה יותר של מקצועיות ומיומנות של קבלן גבס או מי שמבצע את העבודות.

שאלות נפוצות על קבלן גבס

לביצוע משימות כמו –

  • הנמכת תקרות
  • עיצוב פנים
  • חלוקה מחדש של חללים במבנה

למחירון המדויק של קבלן גבס כנסו לאתר >>

בניית גבס
עבודות גבס תקרה
עבודות גבס בסלון